Męskie problemy

Sigma-Tau
Erbagil

Męskie problemy

PŁODNOŚĆ I PROKREACJA

Płodność męska – uwarunkowania i czynniki.

Płodność mężczyzny wyznacza zdolność jego plemników do zapłodnienia komórki jajowej. Pogłębiona analiza nasienia tj. badanie polegające na ocenie mikroskopowej liczby plemników, ich budowy i ruchliwości, stanowi ważny krok w kierunku oceny zdolności rozrodczych mężczyzny. Prawidłowa jakość nasienia jest podstawowym czynnikiem w procesie zapłodnienia. Stwierdzenie obniżenia tej jakości nie oznacza jednak, że płodność została całkowicie utracona. Jest wiele czynników prozdrowotnych korzystnych dla zdrowia mężczyzny starającego się o powiększenie rodziny takich, jak właściwe odżywianie, zdrowy styl życia czy odpowiednia ilość dostarczanych organizmowi witamin i mikroelementów. Alternatywą mogą być także suplementy diety wspomagające zdrowie prokreacyjne mężczyzn dzięki zawartości składników bezpośrednio wpływających na prawidłową jakość nasienia.

L-karnityna i acetyl-L-karnityna.
Unikalny zestaw wpływający na prawidłową jakość nasienia

L-karnityna i acetyl-L-karnityna są aminokwasami rozpuszczalnymi w wodzie, w małych ilościach syntetyzowanymi w wątrobie. Odgrywają kluczową rolę w metaboliźmie energetycznym komórek. Wyniki badań naukowych potwierdzają, że poziom koncentracji L-karnityny i acetyl-L-karnityny w nasieniu jest wprost proporcjonalny do ilości obecnych plemników oraz stopnia ich ruchliwości. Obydwa składniki mają fundamentalne znaczenie dla prawidłowego przebiegu procesów biochemicznych zachodzących w komórkach oraz towarzyszących im przemianach energetycznych. W prawidłowej plazmie nasiennej 50% zawartej tam L-karnityny występuje w postaci acetyl-L-karnityny. Składnik ten jest niezbędny dla stabilizacji błony plazmatycznej plemników. Poza tym stanowi główne źródło energetyczne pełniąc rolę wspomagającą przy takich parametrach, jak ruchliwość, liczba i żywotność plemników. W badaniach nasienia o obniżonej jakości naukowcy zaobserwowali niższy od uznawanego za przeciętny poziom L-karnityny i acetyl-L-karnityny. Obserwacje te stanowiły podstawę do zdefiniowania zasadności stosowania suplementacji L-karnityną i acetyl-L-karnityną.

Proxeed®Plus

Rozmiar: 8742 bajtówPreparat Proxeed®Plus ma charakter kompleksowy i zawiera opatentowaną formułę opartą na synergicznym działaniu L-karnityny i Acetyl-L-karnityny wraz z zestawem innych witamin i mikroelementów, które mogą przyczynić się do uzyskania ciąży, gdy problemy z płodnością występują po stronie partnera. Składniki Proxeed® Plus posiadają silne właściwości antyoksydacyjne.

Zapewnienie właściwego poziomu L-karnityny oraz acetyl-L-karnityny w organizmie mężczyzny umożliwia utrzymanie prawidłowych parametrów nasienia w zakresie ruchliwości, liczby, prędkości i ruchu postępowego. Preparat zalecany jest przede wszystkim w przypadkach potwierdzonej obniżonej jakości nasienia oraz rekomendowany jest parom planującym dziecko. Proxeed® Plus może także służyć jako wsparcie w procedurach, w których jakość nasienia odgrywa istotną rolę takich, jak techniki wspomaganego rozrodu .

Proxeed - opis Proxeed - sklep

Męskie problemy

Polskie Towarzystwo Andrologiczne

© Copyright for Polish edition - Rovers Polska 2016

Napisz do nas - info@rovers.pl