Męskie problemy

Sigma-Tau
Erbagil

Męskie problemy

PROFILAKTYKA

Jeśli jest taka wola, można rozpocząć działania o charakterze profilaktycznym. Nie wolno nie doceniać takich działań, bo często okazują się bardzo skuteczne i mogą zaoszczędzić dalszych uciążliwych starań. Profilaktyka w przypadku „męskich problemów” oznacza dla mężczyzny konieczność zwrócenia uwagi na następujące aspekty:

  • Przebyte lub obecne choroby i ich możliwy wpływ na powstanie problemu. Tutaj szczególnie narażeni na skutki uboczne są cierpiący na cukrzycę lub/i nadciśnienie tętnicze, choroby serca. Jednak także inne obciążenia zdrowotne mogą wywołać „męski problem”, dlatego warto ten fakt zgłosić lekarzowi.
  • Styl życia/ używki takie, jak palenie tytoniu, spożywanie w nadmiernych ilościach kawy i alkoholu, przyjmowanie narkotyków, niektórych odżywek (bodybuilding jak najbardziej, ale z umiarem).
  • Równowaga psychiczna to wbrew pozorom bardzo istotny czynnik mocno oddziaływujący na sferę seksualną (zaburzenia wzwodu) i płodność, a więc długotrwały stres, przemęczenie i problemy psychiczne to elementy, którym należy przeciwdziałać.
  • Narządy płciowe – niekorzystne jest narażenie ich na działanie zbyt wysokiej temperatury (np. gorące kąpiele) lub nadmierny ucisk (np. długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, noszenie obcisłej odzieży), co może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania jąder.
  • Masa ciała – zbyt duża oznacza zwiększone ryzyko pojawienia się problemów z płodnością, ale także sferą seksualną (libido, zaburzenia wzwodu). W ogóle masa ciała powinna znajdować się pod stałą kontrolą, gdyż nadwaga prowadzi do powstania wielu różnych chorób.
  • Dieta powinna być zbilansowana z uwzględnieniem szczególnych potrzeb organizmu w przypadku, gdy zaistniał „męski problem”. Trzeba zwrócić uwagę, aby była bogata w antyoksydanty (np. cynk, witamina C, selen, czy ostatnio bardzo popularny w tym kontekście koenzym Q10), ale także składniki stymulujące metabolizm energetyczny (L-karnityna i jej pochodne tj. Acetyl-L-karnityna i Propionyl-L-karnityna).
  • Suplementy diety to dobre rozwiązanie w przypadku braku pewności, czy spożywana dieta jest właściwie zbilansowana. Korzystne może być przyjmowanie odpowiednich suplementów diety uzupełniających ewentualne niedobory niezbędnych składników. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji w konkretnym temacie, szukaj na: płodność i prokreacja, funkcje seksualne, infekcje intymne.
  • Ozonoterapia jest nowoczesną metodą leczenia bez leku. Ozon jest bardzo skuteczny wobec szczepów drobnoustrojów opornych na antybiotyki. Przydatność ozonu w ozonoterapii potwierdzono praktycznie w takich obszarach, jak ginekologia, urologia, dermatologia, chirurgia czy też stomatologia. Wyniki kliniczne i laboratoryjne potwierdzają wysoką skuteczność ozonoterapii w odniesieniu do chorób zapalnych żeńskich narządów płciowych.

Męskie problemy

© Copyright for Polish edition - Rovers Polska 2016

Napisz do nas - info@rovers.pl